2010 U13s South Dublin and North Wicklow Junior League

 

 CLASS 1

 

    1 2 3 4 5 6 7 Total
1 Sandycove   41 45 65 69 45    
2 Monkstown 1 58   60 79 74 59 47 377
3 Carrickmines 54 39       47 51  
4 Claremont RU 34 20     51   16  
5  Glenageary 30 25   48   27 27  
6 Donnybrook 1 54 40 52   72   64  
7 Greystones 1   52 48 83 72 35    

 

Class 1 Fixtures 

 

Home Away Date Time Result
         
Sandycove Monkstown 1 27/05/2010 4pm 41-58
Carrickmines Claremont RU 27/05/2010 4pm  
Glenageary Donnybrook 1 27/05/2010 4pm 27-72
         
Carrickmines Donnybrook 01/06/2010 4pm 47-52
Glenageary Greystones 01/06/2010 4pm 27-72
Claremont RU Monkstown 01/06/2010 4pm 20-79
         
Sandycove Glenageary 03/06/2010 4pm 69-30
Monkstown Carrickmines 03/06/2010 4pm 60-39
Greystones Claremont RU 03/06/2010 4pm 83-16
         
Donnybrook Monkstown 08/06/2010 4pm 40-59
Carrickmines Greystones 08/06/2010 4pm 51-48
Claremont RU Sandycove 08/06/2010 4pm 34-65
     
Greystones Donnybrook 10/06/2010 4pm 35-64
Monkstown Glenageary 10/06/2010 4pm 74-25
Sandycove Carrickmines 10/06/2010 4pm 45-54
Greystones Monkstown 15/06/2010 4pm 52-47
Claremont RU Glenageary 15/06/2010 4pm 51-48
Donnybrook Sandycove 15/06/2010 4pm 54-45
Glenageary Carrickmines 17/06/2010 4pm
Claremont RU Donnybrook 17/06/2010 4pm
Sandycove Greystones 17/06/2010 4pm

SUNDAY 20th JUNE Finals Day in Monkstown Tennis Club (Top 2 teams to play in final)

CLASS 2

Section A

1 2 3 4 5 6 Total
1 Donnybrook 2 43 71 73 62 79 328
2 Shankill 56 87 75 80 73 371
3 Leopardstown 28 11 66 48
4 Co. Wicklow 26 24 33 49
5 Greystones 2 37 19 51 61
6 Glenalbyn 20 26 50 38

Class 2 – Section A Fixtures

Home Away Date Time Result
Donnybrook 2 Shankill 01/06/2010 4pm 43-56
Leopardstown Co. Wicklow 01/06/2010 4pm 66-33
Greystones 2 Glenalbyn 01/06/2010 4pm 61-38
Leopardstown Donnybrook 2 03/06/2010 4pm 28-71
Shankill Greystones 2 03/06/2010 4pm 80-19
Glenalbyn Co. Wicklow 03/06/2010 4pm 50-49
Co. Wicklow Donnybrook 2 08/06/2010 4pm 26-73
Greystones 2 Leopardstown 08/06/2010 4pm 51-48
Shankill Glenalbyn 08/06/2010 4pm 73-26
Donnybrook 2 Greystones 2 10/06/2010 4pm 62-37
Co. Wicklow Shankill 10/06/2010 4pm 24-75
Glenalbyn Leopardstown 10/06/2010 4pm
Glenalbyn Donnybrook 2 15/06/2010 4pm 20-79
Leopardstown Shankill 15/06/2010 4pm 11-87
Co Wicklow Greystones 2 15/06/2010 4pm

THURSDAY 17th JUNE Semi finals (top 2 from each section to go through)
SUNDAY 20th JUNE Finals Day in Monkstown Tennis club (top 2 teams to play in final)

CLASS 2

Section B

1 2 3 4 5 6 Total
1 Monkstown 2 46 72 67 71 59 315
2 Carrickmines 2 53 62 61 68 67 311
3 Blackrock 27 37 45 65 48 222
4 Glenageary 2 32 38 54 65 37 226
5 Brookfield 28 31 34 34 40 167
6 Templeogue 40 32 51 62 59 244

Class 2 – Section B Fixtures

Home Away Date Time Result
Monkstown 2 Carrickmines 2 01/06/2010 4pm 46-53
Blackrock Glenageary 2 01/06/2010 4pm 45-54
Brookfield Templeogue 01/06/2010 4pm 40-59
Templeogue Monkstown 2 03/06/2010 4pm 40-59
Glenageary 2 Brookfield 03/06/2010 4pm 65-34
Carrickmines 2 Blackrock 03/06/2010 4pm 62-37
Monkstown 2 Blackrock 08/06/2010 4pm 72-27
Brookfield Carrickmines 2 08/06/2010 4pm 31-68
Templeogue Glenageary 2 08/06/2010 4pm 62-37
Glenageary 2 Monkstown 2 10/06/2010 4pm 32-67
Blackrock Brookfield 10/06/2010 4pm 65-34
Carrickmines 2 Templeogue 10/06/2010 4pm 67-32
Monkstown 2 Brookfield 15/06/2010 4pm 71-28
Templeogue Blackrock 15/06/2010 4pm 51-48
Glenageary 2 Carrickmines 2 15/06/2010 4pm 38-61

THURSDAY 17th JUNE Semi finals (top 2 from each section to go through)
SUNDAY 20th JUNE Finals Day in Monkstown Tennis club (top 2 teams to play in final)